Vyberte stránku

O společnosti

Úvodní strana / O společnosti

Historie

Náš vznik se datuje do let 529, kdy sv. Benedikt založil řeholi v západní Evropě tzv. Řád Benediktinů. O několik stovek let později, konkrétně v roce 1045, byl založen klášter Benediktinů v Rajhradě u Brna. Pro jeho záchranu začali duchovní bratři pracovat v duchovní správě, na školách a věnovat se zemědělství. Toto hnutí se nazývá Ora et Labora. Šlo o to, aby byl klášter zachován pro další generace. Doposud jde o nejstarší Benediktinský klášter na Moravě.

klaster_rajhrad_u_brna
benediktinsky_klaster

Díky jejich snaze a usilovné práci byly v roce 1465 založeny vinice a s nimi spojené vinné sklepy. K vínu pak logicky přibylo i pivo. A to v polovině 14. století. Benedikti velmi dobře obdělávali půdu a zajímali se o sílu bylin. Nejen proto v klášteře spravovali Rajskou zahradu. Místo, kde rostlo mnoho léčivých rostlin. Jejich sběr a zpracování bratři užívali k výrobě léčivých likérů, elixírů, tinktur, mastí a čajových směsí. Staleté zkušenosti s přírodními prostředky napomohly ke vzniku osvědčeným harmonizovaným recepturám, které blahodárně působí i na člověka dnešní „uspěchané doby“.

Současnost

Velmi si zakládáme na původu našich surovin. Rádi podporujeme český lid, a proto je vše vypěstováno a vyrobeno v České republice. Nepoužíváme náhražky a cokoliv, co používáme na výrobu, je stoprocentně přírodní v té nejvyšší kvalitě a nejvyšším možném množství. Pro nás jsou byliny zkrátka byliny. Takové, které natrháte v přírodě.

Zabýváme se produkty spadajícím do kategorie „ zdravá výživa,“ ale najdete je i v mnohých lékárnách. Především se specializujeme na bylinné sirupy, které doslazujeme fruktózou. Dále u nás najdete velké množství bylinných likérů. Ten nejoblíbenější je pojmenován logicky po našich předcích. Tedy Benediktinský likér. V oblibě jsou i různé kmínové a anýzové či jinak povzbuzující nápoje. U každého bylinného výrobku, se pak snažíme uvádět, jaké jsou jeho léčebné účinky, popř. dávkování, zda byl schválen Státním zdravotním ústavem apod.

Naše škála sortimentu je však obsáhlejší. Iontové nápoj, studené omáčky, lisované tablety, sirupy bez konzervantů, vinné želé, bonbony na bázi vlákniny apod. Prakticky vše co máme pod svou značkou, lze vyrobit i na zakázku.

Jelikož distribuci svých výrobků z kapacitních důvodů nevyrábíme sami, dozví se zde majitelé obchůdků, na koho se mohou ve svém regionu obrátit a kdo jim rád naše výrobky zajistí a doveze.

benediktinsky_klaster_rajhrad
klaster_rajhrad_u_brna